play_arrow
NOTE.radio
play_arrow
LUCID - SHELL - Wydanie 71 (S04E21) FUNKY M / SHELL
play_arrow
Metal Head - 09/06/2026 Rafał Bogoniewski
play_arrow
NOTE20 - Lista Przebojów - Notowanie nr. 219 Darek Faryna
play_arrow
Piątkowa Domówka - 05/06/2026 Darek
play_arrow
LUCID - Goldyn D. - Wydanie 70 (S04E20) FUNKY M / Goldyn D.
play_arrow
Poranek w NOTE.radio - Gość: Jakub Gęca - 03/06/2026 Darek Faryna / Gość: Jakub Gęca
play_arrow
NOTE20 - Lista Przebojów - Notowanie nr. 218 Darek Faryna
play_arrow
Piątkowa Domówka - 29/05/2026 Darek
play_arrow
LUCID - dRWAL - Wydanie 69 (S04E19) FUNKY M / dRWAL
play_arrow
Metal Head - 26/05/2026 Rafał Bogoniewski
play_arrow
Wybory prezydenckie 2025. Jak głosować za granicą? Agnieszka Chabuda
W piątek 4 października tenisowym światem zatrząsła wiadomość o tym, że Iga Świątek kończy współpracę z dotychczasowym trenerem. Nasza najlepsza tenisistka trenowała pod okiem Tomasza Wiktorowskiego przez ostatnie 3 lata. Ostatnie miesiące to trudny czas dla Igi Świątek. Po przegranej w ćwiercfinale US Open z Jessicą Pegulą, zrezygnowała ona z udziału w turniejach w Seulu, Pekinie a ostatnio również w Wuhan.

„Trener Wiktorowski dołączył do mojego zespołu przed 3 sezonami, gdy bardzo potrzebowałam zmian i świeżego podejścia. Jego doświadczenie, analityczne i strategiczne podejście i ogromna wiedza o tenisie sprawiły, że parę miesięcy później zaczęłam osiągać sukcesy, o których nawet nie marzyłam”

Tomasz Wiktorowski został trenerem Igi Świątek w grudniu 2021 roku. Polka miała za sobą nieudany sezon. Oczekiwania były wobec niej ogromne, gdyż rok wcześniej Iga zdobyła wielkoszlemowy tytuł na kortach w Paryżu i dokonała tego jako pierwsza osoba w historii polskiego tenisa. Niestety w kolejnym sezonie nie szło jej już tak dobrze. Zapadła więc decyzja aby rozstać się z Piotrem Sierzputowskim i rozpocząć współpracę z Tomaszem Wiktorowski. Cel był jeden, aby Iga Świątek została numerem jeden kobicego tenisa. „Naszy, celem było zostanie nr 1 na świecie i to Trener pierwszy wypowiedział to na głos”. Założenia zostały osiągnięte w 100 procentach. Iga Świątek pod okiem nowego trenera zdobyła 19 ze swoich 22 tytułów, wygrała 4 turnieje wielkoszlemowe, zdobyła brązowy medal olimpijski i została liderką rankingu WTA.

Po piątkowym, sensacyjnym oświadczeniu Igi Świątek pozostaje zadać jedno pytanie: co dalej? Mówi się o kryzysie w sztabie Polki, bowiem decyzja o rozstaniu z trenerem zapadła w trakcie sezonu, tuż przed turniejem WTA Finals. Do tego Iga Świątek konsekwetnie od US Open rezygnuje z udziału w kolejnych turniejach. Póki co, nie ma żadnych informacji na temat tego, kto mógłby być następcą Toamsza Wiktorowskiego. Wiadomo, że na obecną chwilę wolni są Wim Fissette oraz Brad Gilbert. Ten pierwszy niedawno zakończym współpracę z Naomi Osaką, ten drugi może pochwalić się w swoim trenerskim CV pracą z Andre Agassim oraz Coco Gauff.

Napisane przez: Tomasz Kielkucki
Iga Świątek news Sport świat Tennis wiadomości WTA
Budzimy Was najlepszymi przebojami na antenie NOTE.radio. Najświeższe informacje z Polski i ze Świata o pełnej godzinie, co godzinę.
close
play_arrow
Nie ma miejsca jak dom Mrozu
play_arrow
KOLORY LATA Cleo
play_arrow
Nareszcie Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia & Vito Bambino
Budzimy Was najlepszymi przebojami na antenie NOTE.radio. Najświeższe informacje z Polski i ze Świata o pełnej godzinie, co godzinę.
close
play_arrow
Nie ma miejsca jak dom Mrozu
play_arrow
KOLORY LATA Cleo
play_arrow
Nareszcie Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia & Vito Bambino
Copyrights © 2023-2026 NOTE.radio LTD. All rights reserved. NOTE.radio is registred trademark - TM UK00003723279
Komentarze do wpisu (0)